Słuchawki przewodowe czy na Bluetooth – w którym się lepiej gra?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na jakiej rozwiązanie postawić, by podczas grania słyszeć każdy, nawet najmniejszy szept? Co będzie działać lepiej? Sprawdzone połączenie przewodowe czy może bezprzewodowe, oparte o protokół bluetooth?

Bez przewodów, bez ograniczeń

Słuchawki bezprzewodowe, które znajdziemy aktualnie na rynku, możemy podzielić na dwie kategorie. Jedną mogą ustanowić standardowe słuchawki bezprzewodowe, które łączą się z naszym komputerem za pomocą Bluetooth, Wi-Fi lub w oparciu o technologię radiową. Jednak nadal korzystają z przewodu, by połączyć obie słuchawki. Jeżeli chcemy całkowicie zrezygnować z kabli, musimy celować w modele prawdziwie bezprzewodowe tak zwane TW. W takim przypadku mamy do czynienia z dwoma oddzielnymi słuchawkami, które łączą się ze sobą bezprzewodowo.

Największą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest zdecydowanie wygoda, z jaką wiąże się korzystanie z nich. Nie jesteśmy w żaden sposób połączeni do naszego urządzenia długim kablem, który może nam się poplątać. Od naszego komputera możemy się również oddalić, a muzyka czy też dźwięk z gry dalej będzie słyszalny. Słuchawki przydadzą się również podczas uprawiania sportu, jeżeli już postanowimy odejść od naszego stanowiska gamingowego.

A wady? Są, i to całkiem poważne. Dla graczy najważniejsze będzie zapewne to, że tańsze modele słuchawek Bluetooth mogą mieć opóźnienia w przesyle dźwięku, co zwłaszcza w grach online może być nie do zaakceptowania. Bezprzewodowe słuchawki są również podatne na to, że mogą się rozładować. Możemy liczyć na kilka godzin pracy na baterii. 

Stary, sprawdzony sposób

Słuchawki przewodowe, które podpinamy bezpośrednio do naszego komputera, oferują za to najlepszą jakość dźwięku i zapewniają stabilne połączenie bez zakłóceń. Nie rozładują się nam również w trakcie grania. Możemy być pewni, że dźwięk będzie docierał do nas bez opóźnień, co będzie niezbędne podczas grania, chociażby w strzelanki.

Standardowe przewodowe słuchawki często wyróżniają się również większą mocą i lepszą jakością generowanego dźwięku. Te różnice widać zwłaszcza w średniej półce cenowej. Propozycje przewodowe będą zawsze tańsze od tych bezprzewodowych i w tej samej cenie będą oferować lepszą jakość dźwięku. Warto zwrócić na to uwagę. 

Co wybrać?

Dla graczy wybór jest właściwie jeden. Słuchawki przewodowe. Oprócz dobrej jakości dźwięku zapewniają przede wszystkim przesył sygnału bez opóźnień. Nawet najmniejsza latencja może w znaczny sposób wpłynąć na komfort naszego grania. Słuchawki bezprzewodowe polecamy tym, którzy oprócz grania, planują wykorzystywać je na przykład do uprawiania sportu.

Słuchawki przewodowe będą królować na rynku graczy tak długo, jak nie pojawi się technologia, która zapewni cały czas stabilne połączenie bez opóźnień. Bluetooth póki co nie radzi sobie najlepiej. Może kolejne generacje tego do standardu przyniosą poprawę w tej kwestii i będzie można je rozważać jako słuchawki odpowiednie dla graczy. W tym momencie jedynie najdroższe modele, z najwyższej półki pozwalają na komfortowe granie bez opóźnień dźwięku. Warto się zastanowić, czy lepszy komfort podczas grania, jest warty takiego wydatku. 

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Recent Comments

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *