Samsung Odyssey – który monitor z tej serii warto kupić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego monitora może być dość wymagającym zadaniem. Na pewno warto zapoznać się z najpopularniejszymi modelami – oto porady dotyczące serii Samsung Odyssey.

Odyssey – jedna z najpopularniejszych serii monitorów firmy Samsung

Mimo że monitory z serii Samsung Odyssey pojawiły się na rynku niedawno – w 2020 roku – zdążyły szybko zdobyć popularność ze względu na świetną jakość obrazu oraz liczne przydatne funkcje. To modele skierowane głównie do graczy, co można zauważyć m.in. po obecności technologii zapewniających jeszcze lepsze doznania z gier. W zeszłym roku do sprzedaży trafiły pierwsze płaskie monitory z tej linii – wcześniej seria Odyssey obejmowała wyłącznie modele z zakrzywionymi ekranami, które nadal stanowią trzon oferty. W poszukiwaniu monitora gamingowego z pewnością nie można pominąć tych propozycji.

Samsung Odyssey – wysoka częstotliwość odświeżania

Propozycje Samsung Odyssey łączą wszystkie cechy, na które zwracają uwagę gracze, oprócz wysokiej rozdzielczości także m.in. bardzo wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. W niektórych modelach wartość tego parametru wynosi aż 240 Hz. Dzięki temu płynność rozgrywki stoi na najwyższym poziomie, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z najnowszych tytułów. Oto kilka modeli, które świetnie sprawdzą się na biurku każdego miłośnika gier.

Samsung Odyssey Neo G9

To model o imponującej przekątnej 49″ i z odświeżaniem obrazu na poziomie 240 Hz. Rozdzielczość nie odbiega od tych parametrów – mowa o 5120 na 1400 pikseli. Zastosowano tutaj technologię Nvidia G-Sync, która eliminuje problemy z zacinaniem i rwaniem obrazu. W połączeniu z zakrzywionym ekranem wszystko to sprawia, że gry mogą wyglądać naprawdę wyjątkowo.

Samsung Odyssey G7

Kolejnym produktem, na który gracze powinni zwrócić uwagę, jest monitor Samsung Odyssey G7. Producent oferuje dwie przekątne ekranu – 27″ i 32″. Rozdzielczość w obydwóch modelach wynosi 2560 na 1440 pikseli. Zakrzywiony ekran sprawia, że nawet długa rozgrywka nie jest szczególnie męcząca dla oczu; wśród parametrów warto podkreślić także częstotliwość odświeżania 240 Hz oraz czas reakcji matrycy wynoszący 1 ms.

Samsung Odyssey G5

To 27-calowy monitor o rozdzielczości 3440 na 1400 pikseli. Częstotliwość odświeżania jest w tym przypadku nieco niższa – mowa o wartości 144 Hz, która wciąż zapewni doskonałe wrażenia dla zdecydowanej większości graczy. Model obsługuje rozwiązania AMD FreeSync i Nvidia G-Sync.

Samsung Odyssey G3

Odyssey G3 to podstawowa propozycja z serii – przekątna wynosi tutaj 27″, a rozdzielczość to Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania to z kolei 144 Hz. Również tutaj znajdziemy wsparcie dla AMD FreeSync i Nvidia G-Sync, które przekłada się na pełen komfort grania.

Jak wybrać najlepszy monitor gamingowy?

Jedną z kluczowych kwestii będzie rozmiar, który powinien być dostosowany w pierwszej kolejności do wymiarów biurka oraz odległości od ekranu. Należy zwrócić uwagę również na rozdzielczość. W tym przypadku wybór jest jednak dość prosty – im wyższa wartość, tym lepiej. Oprócz tego parametru warto sprawdzić również jasność ekranu, odwzorowanie kolorów oraz obsługiwane technologie. Nie bez znaczenia jest także konstrukcja monitora – przy większych przekątnych ekranu zdecydowanie warto rozważyć zakup zakrzywionego modelu. Propozycje z serii Samsung Odyssey odznaczają się dość podobną specyfikacją, więc ostateczny wybór będzie zależeć głównie od oczekiwań w kwestii rozmiaru monitora.

Zdj. główne: Brooke Cagle/unsplash.com

Recent Comments

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *