3 najbardziej przydatne gadżety dla graczy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Technologiczne nowinki to z pewnością dla graczy chleb powszedni. Jeśli sam zaliczasz się do tego grona, bez wątpienia wiesz o najnowszych trendach pojawiających się w świecie IT i śledzisz wychodzące na rynek sprzęty. Sprawdź, czy pokrywają się z naszymi typami!

Podstawowe narzędzie pracy

Jeśli jesteś graczem komputerowym, z pewnością masz dwa niezbędne przedmioty w swoim otoczeniu: mysz i klawiaturę. Jakie są najważniejsze cechy tych sprzętów? Jeśli chodzi o mysz gamingową, przede wszystkim powinna być właściwie wyprofilowana – dzięki temu Twoja dłoń nie będzie się męczyć i utrzymasz doskonały czas reakcji podczas całej gry. Oczywiście, wybierając mysz gamingową, należy się upewnić, że będziesz miał możliwość zmiany ustawień DPI, a absolutne minimum to 1600-2000. To ustawienie zapewni Ci pełną kontrolę nad Twoją rozgrywką.

Jeśli natomiast chodzi o klawiaturę, na rynku gamingowym zdecydowanie królują modele mechaniczne. Dzieje się tak, bo zapewniają bardzo wysoką precyzję i szybkość – a to z pewnością kluczowe, jeśli w grze liczy się czas reakcji. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie również postawienie na klawiaturę przewodową, dzięki czemu unikniesz zakłóceń w przewodzeniu sygnału. Wiele propozycji sprzętów tego typu znajdziesz na https://diliho.pl/.

Wejście w świat gry

Gra to nowe medium kulturowe – interaktywne, pozwalające nie tylko zobaczyć, usłyszeć i zrozumieć nowy świat, ale również zupełnie się w niego zanurzyć i przeżyć jego historię. Warto zadbać o to, żeby wszystkie parametry, ułatwiające Ci wczucie się w rozgrywkę, były najwyższej jakości – zarówno ekran wyświetlający obraz, jak i głośniki bądź słuchawki dla graczy odpowiadające za dźwięk. Pamiętaj, że te ostatnie powinny być wyposażone nie tylko w przetworniki dźwięku, ale również mikrofon – zwłaszcza, jeśli preferujesz gry z uczestnictwem innych graczy. A dodatkowym atutem będzie z pewnością dźwięk przestrzenny oraz wysoka wytrzymałość i ergonomia urządzeń.

A jeśli masz ochotę na chwilę zmienić medium…

…na pewno przydadzą Ci się kontrolery gamingowe dla graczy, nadające się zarówno do konsol, Xboxa, jak i klasycznego PC. Konsole pozwalają Ci na przejęcie kontroli nad grą w jeszcze większym stopniu i są wręcz stworzone do sportowych rozgrywek. Wybierając sprzęt tego typu upewnij się, że jego akumulatory są wystarczająco mocne, by zapewnić Ci nieprzerwaną rozrywkę lub zdecyduj się na model z kablem.

Zdj. główne: Axville/unsplash.com

Recent Comments

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *