Bespoke Home – na czym polega nowa technologia Samsung?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samsung przedstawił nową technologię, która ma sprzyjać wyposażeniu domu w urządzenia spersonalizowane, inteligentne i nawiązujące do życia w stylu smart. AGD da się tu łączyć z Internetem Rzeczy. Czy warto inspirować się pomysłem giganta z Korei Południowej? 

Prezentacja Bespoke Home

Zaprezentowanie przez Samsunga Bespoke Home to koncepcja nowoczesnego domu opierająca się na najnowocześniejszych rozwiązaniach – ich dobór jest taki po to, żeby uczynić zadość potrzebie rozwoju inteligentnych domów. Sama prezentacja jest echem sukcesu, który odniosły lodówki Bespoke. Mowa o modułowych urządzeniach, gdzie warunki panujące w każdej z komór można dostosować do potrzeb użytkownika i przechowywanych tu produktów. 

Teraz Samsung powraca z nowymi projektami inteligentnych i spersonalizowanych sprzętów. Czym będą się odznaczać urządzenia w pakiecie Bespoke Home?

Dopasowanie kuchni do użytkownika

Nowe sprzęty AGD od Samsunga mają łączyć doskonałe parametry w swoich klasach z możliwością personalizacji. Może ona przebiegać zarówno wewnątrz sprzętu, choćby lodówki, jak i na zewnątrz. Właśnie możliwość dokonywania modyfikacji w dowolnym momencie jest tak kusząca. Nawet paleta dostępnych kolorów będzie niezwykle bogata, obejmując barwy takie jak:

 • Elegancka Lawenda;
 • Satynowy Beż;
 • Naturalna Biel;
 • Kremowy Błękit; 
 • inne.

Łącznie dostępnych będzie ponad 20 opcji do wyboru. 

Jakie urządzenia obejmie pakiet Bespoke Home?

Na wizję Bespoke Home składają się produkty Bespoke Kitchen i pewna gama urządzeń lifestyle’owych. Mają razem doprowadzić do większej efektywności w zarządzaniu własnym domem. Jakie konkretnie urządzenia zostały zaprezentowane?

Urządzenia Bespoke Home

Najciekawsze z przedstawionych urządzeń to m.in. odkurzacz Samsung Jet – inteligentne urządzenie do sprzątania, które po zakończeniu pracy samo opróżni się z nieczystości i zacznie ładować, tak aby było gotowe w razie potrzeby. Oczywiście będzie od sierpnia dostępne na wybranych rynkach, i to w trzech kolorach. Oczyszczacz powietrza z systemem Wind Free może wykorzystać lasery do tego, aby wykryć w powietrzu cząsteczki, które powinny zostać przefiltrowane. Bespoke AirDresser zadba o to, żebyśmy zawsze mieli do dyspozycji odświeżoną i poddaną dezynfekcji odzież.

Jakie jeszcze sprzęty składają się na wizję Bespoke Home?

 • ShoeDresser – urządzenie zostało stworzone po to, żeby kompleksowo dbać o obuwie. Buty różnych typów będą przez nie osuszane i pozbawiane przykrego zapachu. Pomimo niezbyt dużych rozmiarów, z powodzeniem wykorzystuje nawiew powietrza i promienie UV. 
 • Lodówka Cube – lodówka ta została zaprojektowana w taki sposób, żeby mogła być wykorzystywana poza kuchnią. Duży nacisk położono na to, żeby pracowała tak cicho, aby nie przeszkadzała nawet w sypialni podczas snu domowników.
 • Oczyszczacz wody –  może filtrować nawet do 2500 litrów wody w ciągu dnia. Temperaturę można zmieniać nawet dzięki użyciu aplikacji na smartfonie.  

Aplikacja SmartThings z nowymi funkcjami

Wydarzenie było także okazją do zaprezentowania nowych możliwości aplikacji SmartThings. Jej celem jest możliwość kontrolowania sprzętów domowych i połączonych urządzeń wyłącznie za pośrednictwem smartfona. Niestety, część z nich będzie w pełni dostępna tylko na rynku amerykańskim.

Zaprezentowana została m.in. funkcja SmartThings Cooking. Ma za zadanie przygotowywanie posiłków. W niektórych wersjach możliwe będzie choćby sterowanie pracą piekarników czy zamówienie produktów, które zostaną wykorzystane dla przyrządzenia danych potraw. Zaskakujące możliwości daje także SmartThings Pet, czyli funkcja pozwalająca na wykorzystanie urządzeń do sprzątania, żeby na bieżąco sprzątać po domowych zwierzętach.

Wizja zawierająca się w Bespoke Home z pewnością jest imponująca. Czy się upowszechni? Tutaj przeszkodą może być bez wątpienia cena, która z pewnością nie będzie niska.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Recent Comments

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *