Zakup firmowego laptopa – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Laptopy są wręcz synonimem mobilności i wygody pracy. Dlatego też są coraz częściej wybierane nie tylko do domowego użytku, ale także do pracy biurowej. Dowiedz się, czym powinien charakteryzować się laptop firmowy oraz jak wybrać ten najdogodniejszy. 

Laptopy to bez wątpienia znacznie wygodniejszy sprzęt od komputera stacjonarnego, dlatego też coraz więcej osób wybiera je jako swoje główne narzędzie pracy. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do firmy? Podpowiadamy, czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt.

Dysk, RAM i procesor, czyli podstawa wydajności laptopa

Laptopy biznesowe do pracy biurowej powinny być przede wszystkim wydajne. A wydajność laptopa zależy w głównej mierze od trzech parametrów: dysku, pamięci RAM oraz procesora. 

Jeśli chodzi o dysk, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dysk SSD. Jest on co prawda znacznie droższy od dysku HDD, jednak zdecydowanie warto zapłacić trochę więcej. Dysk SSD jest bowiem znacznie szybszy, co znacząco podnosi komfort pracy, a także jest bardziej odporny na wstrząsy oraz uszkodzenia.

W przypadku pamięci RAM zasada jest dość prosta – im więcej, tym lepiej, ponieważ komputer będzie działał szybciej i sprawniej. W przypadku pracy biurowej warto więc postawić na 8GB RAM.

Natomiast w kwestii procesora bez wątpienia najlepszym wyborem będzie laptop posiadający procesor Intel:  i3, i5, lub i7.  Zakup sprzętu z tańszym odpowiednikiem może i jest kuszący ze względu na różnicę w cenie, ale z pewnością po jakimś czasie użytkowania okaże się, że lepiej zainwestować w dobrej jakości procesor.

Jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie do Twojego biura, to zdecydowanie warto rozważyć zakup modeli takich jak Apple Macbook Air oraz Dell Latitude53.

Odporna na uszkodzenia obudowa

Bardzo ważnym aspektem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę w przypadku zakupu laptopa przeznaczonego do pracy biurowej, jest jego obudowa. Aby była ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia takie jak pęknięcia czy zarysowania, a także w pełni chroniła Twój laptop, warto postawić na obudowę wykonaną z aluminium, włókna węglowego lub stop magnezu.

Jest to szczególnie istotne, kiedy praca wymaga od Ciebie częstych wyjazdów służbowych, w których towarzyszy Ci laptop. Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, ponieważ również ona powinna być odporna na uszkodzenia. Szczególnie istotne jest, aby była ona odporna na zalanie, dzięki czemu będzie w stanie ochronić wszystkie podzespoły Twojego laptopa.

Monitor w laptopie do firmy

Jeśli chodzi o komfort pracy na laptopie, to bardzo dużą rolę odgrywa również monitor. Bardzo ważna jest między innymi jego powłoka. Warto wybrać tą matową, która nie będzie obijać światła – Twoje oczy z pewnością Ci za to podziękują. Warto także zwrócić uwagę na przekątną monitora. Do pracy biurowej najwygodniejszy będzie ekran o przekątnej 13, 14, lub 15 cali. Istotnym parametrem jest także rozdzielczość laptopa. Tutaj niezmiennie najlepszym wyborem będzie Full HD.

Zdj. główne: Christopher Gower/unsplash.com

Recent Comments

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *