Okulary inteligentne dla firm. Lenovo zaprezentowałoprodukt

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na targach CES w 2021 roku firma Lenovo zaprezentowała swój nowy produkt – inteligentne i nowoczesne okulary AR ThinkReality A3 dla firm.

Okulary pozwalają na korzystanie z wirtualnych monitorów, wizualizacji 3D oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR) w praktycznie w każdej przestrzeni.

Zapowiedź rewolucji

ThinkReality A3 to zdecydowanie jedne z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych inteligentnych okularów na rynku. Ich sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon XR1. Wyświetlanie wirtualnych ekranów umożliwiają dwa wyświetlacze o 1080p, a do skalowania otoczenia służy podwójna kamera z obiektywami typu rybie oko.

Okulary posiadają dwa warianty pracy:

  • PC Edition pozwala łączyć się z laptopem lub komputerem stacjonarnym. Użytkownik ma do dyspozycji maksymalnie 5 dużych wirtualnych ekranów i może korzystać ze wszystkich narzędzi oraz aplikacji systemu Windows. Takie rozwiązanie rozszerza możliwości komputera, a także zapewnia większą produktywność i prywatność, szczególnie w przypadku pracowników mobilnych i zdalnych;
  • Industrial Edition pozwala na pracę z wybranymi smartfonami Motorola z oprogramowaniem Android. Ten wariant ogranicza się do obsługi specjalnych programów i treści tworzonych w specjalnej platformie ThinkReality.

ThinkReality A3 są przeznaczone zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla pracowników stacjonarnych. Przy masie 130 g okulary są wygodniejsze niż większe urządzenia zakładane na głowę, zmniejszając tym samym dyskomfort użytkownika, a także prawdopodobieństwo uszkodzenia. Są również składane, dzięki czemu można je łatwo schować do plecaka lub torebki.

Produkt wszedł na wybrane rynki w połowie 2021 roku.

Zdj. główne: Bram Van Oost/unsplash.com

Recent Comments

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *